ZÁKLADNÍ KURZY - KRUŠNÉ HORY

Kurz je určený pro všechny, kteří chtějí se skialpem začít nebo si zatím netroufají na samostatné túry. Pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet něco nového nebo už jim jsou ohraničené sjezdovky jednoduše „malé či nudné.“

PROGRAM ZÁKLADNÍHO KURZU

PÁTEK: večerní příjezd, ubytování, večeře a seznámení

SOBOTA: začátek v 9:00 hodin ve společenské místnosti. Po rozdání vybavení si vysvětlíme teorii. Funkci výbavy, základní pojmy, princip pohybu na lyžích s tuleními pásy. Poté vyzkoušíme základní pohyby v praxi a vydáme se na celodenní nenáročnou túru spojenou s obědem (není v ceně) na některé z horských chat. Budeme si užívat pohybu na lyžích, vyzkoušíme sjezd v neupraveném terénu a dle situace třeba okoštujeme i skialp při měsíčku. Návrat na ubytování a volné debatování o skialpových, lavinových i jiných tématech, která vás budou zajímat.

NEDĚLE: začátek v 9.00 hod ve společenské místnosti a vyrazíme rovnou do terénu. Túra bude spojená se základní lavinovou teorií. Čeká vás praktická ukázka práce s lavinovým vyhledávačem, sondou a lopatou. Návrat do místa ubytování v odpoledních hodinách, vrácení vypůjčeného vybavení, ukončení kurzu kolem 15. hod. Na jídlo a odpočinek se zastavíme na některé horské chatě (jídlo není v ceně).

UBYTOVÁNÍ

Je pro vás zajištěno na dvě noci a není součástí ceny kurzu. V Krušných horách Sport hotel Můstek V Krkonoších ………… Jedná se o jednoduché horské ubytování ve vícelůžkových pokojích. Ubytování je společné s ostatními účastníky kurzu.

Cena ubytování hotel Můstek: 600,- Kč / noc s polopenzí (mapy, GPS 50.6815978, 15.5843647)

Cena ubytování chata Erlina: 750,- Kč / noc s polopenzí (mapy, GPS 50.164579, 16.894943)

CENA KURZU

Cena kurzu je 3 900,- Kč
Cena zahrnuje: kurzovné, zapůjčení kompletní skialpové výbavy od značek MOVEMENT, SCARPA, EGOE, ROXA, ATK, LEKY (boty, lyže, pásy), služby instruktora  po celou dobu kurzu, zapůjčení lavinového vybavení pro praktické vyzkoušení.

Cena nezahrnuje: doprava je vlastní, v ceně kurzu není ubytování. (ubytování a jídlo si hradí každý samostatně).

(Ubytování v penzionu není povinné, náročnější klienti si mohou zajistit ubytování sami a dostavit se ráno na místo srazu).

CO S SEBOU

Vybavení – skialpové teleskopické hůlky s většími talířky (nejsou součástí zapůjčeného vybavení). Doporučujeme batoh s možností upnutí lyží, ale není nutností.

Oblečení na skialpy – ideálně vrstvy: funkční spodní prádlo, bunda a kalhoty z materiálu typu softshell, oblečení s voděodolnou membránou (např. Gore-Tex, Climatic) a lehká zateplovací bunda (např. z peří, Primaloftu). Do batohu náhradní rukavice, svačinu, termosku, čelovku, náhradní baterie, náplasti na puchýře a další věci co vozíte do hor (lékárničku, alu folii…atd.)

DOTAZY

Potřebujete poradit nebo se chcete zeptat na detailnější průběh kurzu? Napište nám e-mail na adresu: [email protected], nebo volejte +420777133863