SKIALPOVÉ KURZY *

Pro všechny, kteří milují hory, pohyb na čerstvém horském vzduchu a navíc chtějí vyzkoušet něco nového. Už jste slyšeli o tzv. tuleních pásech? Nebojte se, v dnešní době už kvůli skialpu žádný tuleň zemřít nemusí. Moderní stoupací pásy jsou vyráběny z umělých materiálů. Tak neváhejte a zapojte se do našeho kurzu a vyzkoušejte si, jaké to je stoupat na lyžích krásnou zimní přírodou Krušných hor. Speciální skialpové lyže, boty i pásy od značek MOVEMENT, SCARPA, EGOE, ROXA, ATK, LEKY vám samozřejmě zapůjčíme. Na co se můžete těšit?

Vyzkoušíte si pohyb na skialpových lyžích, naučíte se stoupací otočku, okusíte jízdu z kopce v neupraveném sněhu. Dozvíte se také základní informace o vybavení skialpinisty a jak s ním zacházet, seznámíte se s lavinovou výbavou, naučíte se základní pravidla bezpečné horské túry. Prostě si užijete skvělý skialpový víkend.

ZÁKLADNÍ KURZY - KRUŠNÉ HORY

Náš základní kurz je určen především pro ty, kteří chtějí se skialpem začít, nebo si zatím sami na túry do hor netroufají, ale chtějí zažít lyžovačku mimo sjezdovky a vleky.

ZÁKLADNÍ KURZY – KRUŠNÉ HORY

Termíny: 

Termíny lze domluvit i individuálně dle vašich přání a požadavků! 

PROGRAM ZÁKLADNÍHO KURZU

PÁTEK: večerní příjezd k nám do Krušných hor, ubytování ve Sporthotelu Můstek, večeře a seznámení se skialpovou výbavou

SOBOTA: 8:00 snídaně, po snídani v 9:00 hodin se sejdeme ve společenské místnosti, kde si každý převezme kompletní vybavení z naší půjčovny. Veškeré vybavení máte na celý víkend. Společně si vysvětlíme, jak vše funguje, řekneme si základní pojmy a principy pohybu v horách na skialpových lyžích, jak správně používat skialpové pásy a veškerou skialpovou výbavu.

Pak se už vydáme do terénu. Nejdříve se přesuneme na kopec za hotelem, kde si vyzkoušíme základní pohyby na skialpových lyžích v praxi. Po krátkém zaučení se vydáme na celodenní túru spojenou s obědem na některé z horských chat (oběd není v ceně kurzu).
Celý den se budeme pohybovat venku v krásné přírodě Krušných hor na skialpových lyžích a vyzkoušíme si veškeré techniky pohybu na skialpových lyžích. Pokud sněhové podmínky dovolí, vyzkoušíme si jízdu z kopce v neupraveném terénu. Můžeme vystoupat na vrchol Meluzína, pokochat se výhledem z Hadí hory, navštívit Gorilu, dojít k historickému hraničnímu kameni, tzv. Kamenu tří panství v nadmořské výšce 1 165 metrů n. m. na současné hranici s Německem. Zajímavých cílů je nepřeberné množství.

Sobotní program kurzu si můžeme podle nálady upravit. Můžeme si skialpovou túru prodloužit až do tmy a zažijeme úplně jiný pocit na sněhu s čelovkou. Pokud se někdo ze skupiny na prodloužený večerní skialpový výšlap nebude cítit, vydá se s doprovodem zpět na hotel. Po večeři na hotelu si můžeme společně popovídat o našich dojmech z celého dne a připojíme pár rad, jak se pohybovat ve volném terénu, na co si dávat pozor, probereme lavinová i jiná témata, která vás budou zajímat. Do debaty se zapojí i člen horské služby, který nás navštíví.

NEDĚLE: opět snídaně v 8:00 hodin a začátek v 9:00 hod před hotelem, odkud vyrazíme rovnou do svahu. Nedělní túra bude spojená se základní lavinovou teorií. Máme pro vás připravenou praktickou ukázku práce s lavinovým vyhledávačem, sondou a lopatou. Návrat do místa ubytování v časných odpoledních hodinách, vrácení vypůjčeného vybavení, ukončení kurzu kolem 15. hodiny. Na jídlo a krátký odpočinek se opět zastavíme na některé horské chatě (jídlo není v ceně kurzu).

UBYTOVÁNÍ

Ubytování je pro vás zajištěno na dvě noci (se snídaní) a není součástí ceny kurzu. U nás v Krušných horách jde o Sporthotel Můstek. Jedná se o jednoduché horské ubytování ve dvou až čtyřlůžkových pokojích.

Cena ubytování Sporthotel Můstek: Kč 650,-/osoba a noc se snídaní (mapy, GPS 50.37851, 12.92436)

CENA KURZU

Cena kurzu je Kč 3 990,-
Cena zahrnuje: kurzovné, zapůjčení kompletní skialpové výbavy od značek MOVEMENT, SCARPA, EGOE, ROXA, ATK, LEKY (boty, lyže, pásy), služby instruktora po celou dobu kurzu, individuální přístup instruktorů.

Cena nezahrnuje: dopravu na místo kurzu, ubytování (ubytování a jídlo si hradí každý samostatně)

Poznámka: Ubytování ve Sporthotelu Můstek není povinné, náročnější klienti si mohou zajistit ubytování sami a dostavit se ráno na místo srazu.

CO S SEBOU

Oblečení na skalpy – ideálně více vrstev; funkční spodní prádlo, bunda a kalhoty z materiálu typu softshell, oblečení s voděodolnou membránou (např. Gore-Tex, Climatic) a lehká zateplovací bunda na sjezd (např. z peří, Primaloftu), čepice nebo čelenka. Do batohu (nejlépe batoh s možností upnutí lyží) přibalit také náhradní (teplejší) rukavice, svačinu, termosku s čajem, nabitou čelovku, náhradní baterie, náplasti na puchýře a další věci, které nosíte do hor (lékárničku, alu folii atd.)
Vybavení na sjezd – Lehká skialpová helma na sjezd, popřípadě klasická lyžařská helma, lyžařské brýle.

DOTAZY

Pokud potřebujete poradit nebo se chcete zeptat na detailnější informace o průběhu kurzu, napište nám na e-mail [email protected] nebo volejte +420777133863.

REGISTRACE

Registrace prosíme pouze e-mailem na [email protected]. Do e-mailu, prosím, uveďte:
Jméno a příjmení
Termín kurzu
Mobil
E-mail
Výška postavy
Hmotnost
Velikost nohy

KONTAKT

Mobil.  +420777133863 (NONSTOP)

GAZZA RENT – Karlovy Vary, Plzeň, Praha.

TECHNICKÉ INFORMACE