SKIALPOVÉ KURZY 2022

Pro ty kteří mají rádi hory, pohyb na horách a chtěli by si vyzkoušet něco nového. Láká vás skitouring? Pojďte s námi ochutnat první porci a vyzkoušejte si, jaké to je stoupat na lyžích s tuleními pásy. Speciální skialpové lyže, boty i pásy od značky Dynafit vám samozřejmě půjčíme. Co vás na kurzech tedy čeká?

Vyzkoušíte si skialpový pohyb na pásech, naučíte se stoupací otočku, okusíte jízdu v neupraveném sněhu, dozvíte se základní informace o vybavení a jak s ním zacházet, seznámíte se s lavinovou výbavou, naučíte se základní pravidla bezpečné túry a užijete si skvělý skialpový víkend.

ZÁKLADNÍ KURZY - KRUŠNÉ HORY

Náš základní kurz je určen především těm, kteří chtějí se skialpem začít nebo si zatím sami netroufají na túry do hor. Samozřejmě také pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet něco nového, zažít zcela nové zážitky mimo sjezdovky a vleky.

PROGRAM ZÁKLADNÍHO KURZU

PÁTEK: večerní příjezd, ubytování, večeře a seznámení se s půjčovaným materiálem.

SOBOTA: začátek v 9:00 hodin ve společenské místnosti kde si každý převezme kompletní vybavení z naší půjčovny na celý víkend. Společně si také vysvětlíme funkčnost výbavy, základní pojmy, princip pohybu na lyžích s tuleními pásy a veškerou teorii.
Následně si vyzkoušíme základní pohyby na lyžích v praxi a vydáme se na celodenní nenáročnou túru spojenou s obědem (oběd není v ceně) na některé z horských chat.
Celý den strávíme venku na lyžích a vyzkoušíme si veškeré možnosti pohybu na skialpech. Pokud sněhové podmínky dovolí, vyzkoušíme si také sjezd v neupraveném terénu.
Podle počasí a nálady si třeba zkusíme i skialp při západu slunce, popřípadě při měsíčku s čelovkou. Pokud pro někoho bude celodenní tůra moc, můžeme se rozdělit na dvě skupiny. Jedna skupina se vydá s doprovodem zpět na hotel a druhá si může užít již víše zmiňované večerní toulky. Po návratu na ubytování společně probereme Vaše dojmy z celého dne a připojíme pár rad jak se pohybovat ve volném terénu, na co si dávat pozor a probereme lavinová i jiná témata, která vás budou zajímat. Do debaty se zapojí i člen horské služby který nás navštíví.

NEDĚLE: opět začátek v 9.00 hod před hotelem odkud vyrazíme rovnou do svahu. Nedělní túra bude spojená se základní lavinovou teorií. Máme pro Vás připravenou praktickou ukázku práce s lavinovým vyhledávačem, sondou a lopatou. Návrat do místa ubytování v odpoledních hodinách, vrácení vypůjčeného vybavení, ukončení kurzu kolem 15. hod. Na jídlo a odpočinek se zastavíme na některé horské chatě (jídlo není v ceně).

UBYTOVÁNÍ

Ubytování je pro vás zajištěno na dvě noci a není součástí ceny kurzu. U nás v Krušných horách jde o Sport hotel Můstek. Jedná se o jednoduché horské ubytování ve dvou až čtyř lůžkových pokojích. Ubytování je společné s ostatními účastníky kurzu.

Cena ubytování hotel Můstek: 550,- Kč / noc se snídaní (mapy, GPS 50.6815978, 15.5843647)

CENA KURZU

Cena kurzu je 3 990,- Kč
Cena zahrnuje: kurzovné, zapůjčení kompletní skialpové výbavy od značek MOVEMENT, SCARPA, EGOE, ROXA, ATK, LEKY (boty, lyže, pásy), služby instruktora  po celou dobu kurzu, zapůjčení lavinového vybavení pro praktické vyzkoušení.

Cena nezahrnuje: dopravu na místo kurzu, v ceně kurzu není ubytování. (ubytování a jídlo si hradí každý samostatně). V ceně jsou pouze dvě snídaně, SO a NE.

(Ubytování ve sport hotelu Můstek není povinné, náročnější klienti si mohou zajistit ubytování sami a dostavit se ráno na místo srazu). 

CO S SEBOU

Vybavení –  Doporučujeme batoh s možností upnutí lyží, ale není nutností.
Oblečení na skialpy – ideálně vrstvy: funkční spodní prádlo, bunda a kalhoty z materiálu typu softshell, oblečení s voděodolnou membránou (např. Gore-Tex, Climatic) a lehká zateplovací bunda (např. z peří, Primaloftu). Do batohu náhradní rukavice, svačinu, termosku, čelovku, náhradní baterie, náplasti na puchýře a další věci co vozíte do hor (lékárničku, alu folii…atd.)

DOTAZY

Pokud potřebujete poradit nebo se chcete zeptat na detailnější informace o průběhu kurzu? Napište nám e-mail: honza@gazzarent.cz, nebo volejte +420777133863 

SKIALPOVÉ PŘECHODY

Už jste si skitouring vyzkoušeli? Chtěli byste si ho užít plnými doušky a vydat se na delší túry a zažít nezapomenutelné? S námi máte možnost poznat skialpinistické Krkonoše a Kralický Sněžník za víkend. Pod vedením zkušených horských průvodců si projdeme skialpové úseky a každou noc zakotvíme na jiné boudě. Vydejte se s námi na hřebeny českých pohoří.

Vyzkoušíte si skialpový pohyb na pásech, naučíte se stoupací otočku, okusíte jízdu v neupraveném sněhu, dozvíte se základní informace o vybavení a jak s ním zacházet, seznámíte se s lavinovou výbavou, naučíte se základní pravidla bezpečné túry a užijete si skvělý skialpový víkend.